Drugi dan Trodnevnice uoči Mlade Mise vlč. Mislava Mikaca

Drugog dana trodnevnice, u četvrtak, 27. lipnja 2019. godine, nastavila se trodnevna priprava za proslavu prve – Mlade Mise našega župljanina vlč. Mislava Mikaca iz našeg Imbriovca. Svečano misno slavlje predvodio je mons. Enco Rodinis. Nakon svete ispovijedi na kojoj se župljani pripremaju za slavlje mlade mise, na početku mise sve je prisutne, osobito koncelebrante, pozdravio domaći župnik. U propovijedi mons. Rodinis tumačio je kako se Boga ne ljubi samo riječima i zazivima Gospodine! Gospodine! već te naše riječi moraju biti praćene i našim djelima prema samima sebi, ali još važnije i prema našim bližnjima. Spasenje se naime ne postiže samo nominalnim nazivom kršćanina, tj. krštenjem, krizmom i pričešću, već se ta otajstva i sakramenti naše vjere moraju potvrđivati u našem svakodnevnom životu. Inače ne možemo reći da slijedimo Isusa Krista. On je, uz odnos sa svojim Ocem, sve svoje riječi na kraju potvrdio i mukom i smrću, a konačno i uskrsnućem. Njegove riječi nisu ostale samo puke propovijedi, već stvarno životno svjedočenje svega što je naučavao i govorio. To se očekuje i od današnjeg vjernika, napomenuo je mons. Rodinis.

Na misi je pjevao župni zbor župe sv. Elizabete Ugarske iz Jalžabeta pod ravnanjem gospođe Maje Pernar. Nakon mise u župnom pastoralnom centru nastavljeno je lijepo druženje uz jelo koje je pripremio gospodin Martin Kovačić sa svojom obitelji i uz podršku mjesnog Lovačkog društva.

© 2024 Župa Jalžabet