Prvi dan Trodnevnice uoči Mlade Mise vlč. Mislava Mikaca

Dragi župljani, u srijedu, 26. lipnja 2019 godine, misom u 18.00 sati koju je predvodio preč. Dubravko Škrlin Hren, župnik stupničko – lučki otpočeli smo u našoj župi s trodnevnom duhovnom pripravom za proslavu prve – Mlade Mise našega župljanina vlč. Mislava Mikaca iz našeg Imbriovca. Slavlju su nazočili i  vlč. Marko Domiter – biskupov tajnik, rodom iz župe Trnovec, domaći župnik vlč. Josip Vidović, te mladomisnik iz Remetinca, vlč. Andrija Kopjar. Nakon pokorničkog bogoslužja na početku mise je sve prisutne, osobito koncelebrante, pozdravio domaći župnik. U propovijedi je preč. Dubravko podsjetio sve prisutne na biblijska čitanja dana – jer poput Abrahama i danas u ovoj našoj župi moguće je slijediti Božji put kao što ga je slijedio i Abram – bezuvjetno sve svoje talente staviti u Božji plan. Našu župnu zajednicu pozvao je da molimo za sve koji će ići do kraja na putu prema svećeništvu poput našega mladomisnika Mislava.

Na misi je pjevao djevojački zbor Allegro iz župe Stupnik – Lučko na čelu s voditeljicom Katarinom Oršolić. Nakon mise u župnom pastoralnom centru održale su se Agape za sve prisutne na misi i goste koji su stigli, uz njihovog župnika, iz župe Stupnik – Lučko. Prekrasne delicije od kolača i različitih peciva za prvi dan trodnevnice priredile su Udruga žena iz Jakopovca i Udruga žena iz Kaštelanca kojima od srca zahvaljujemo s domaćom zahvalom; Bog vam platio!

© 2024 Župa Jalžabet