Proštenja u župi: Proštenje BDM Gospe Lurdske u Leštakovcu i Proštenje blaženog Alojzija Stepinca u Novakovcu

U subotu i nedjelju 10 i 11 veljače 2018 godine kako čitava katolička crkva tako na poseban način i crkva u Hrvata naša varaždinska biskupija i naša župna zajednica proslavili smo dva blagdana. U subotu je padao spomen na 58 godinu svetog mučeničkog preminuća hrvatskog blaženika kardinala Alojzija Stepinca zagrebačkog nadbiskupa. On je su zaštitnik naše varaždinske biskupije a u našoj najmlađoj filijali i kapeli sv. Ane u Novakovcu podignut mu je prošle godine i pokrajni oltar. Zato smo na sam dan u subotu 10. veljače proštenje proslavili misom u 18.00 sati koju je predvodio domaći župnik vlč. Josip Vidović. U nedjelju proštenjarska misa u Novakovcu bila je u 9.30 sati koju je također predvodio župnik Vidović. Misno pjevanje uzveličao je naš župni crkveni zbor sveta Elizabeta na čelu sa voditeljicom i orguljašicom gospođom Majom Pernar, na misi su bili prisutni i općinski čelnici, načelnik općine mr. Mirko Magić i saborski zastupnik i predsjednik općinskog vijeća dr. Josip Križanić. U nedjelju je padao i blagdan Gospe Lurdske čudesnih njezinih ukazanja sv. Bernardici koja su se dogodila prije 160 godina, ujedno toga dana je bila i proslava Svjetskog dana Bolesnika. U našem selu Leštakovec je to i glavno godišnje proštenje budući da je kapelica u selu podignuta na čast Gospi Lurdskoj. Svećano proštenjarsko misno slavlje predvodio je župnik Vidović a pod misom nakon homilije podijelio je svim prisutnim starijim nemoćnim i bolesnim osobama i sakramenat Bolesničkog Pomazanja. Nakon svih misa naše vrijedne volonterke župnoga Caritasa imale su prigodnu prodaju Krafni, a svi su kupnjom tj. Dobrovoljnim prilogom pomogli radu našeg župnog Caritasa. Tako nam je šesta nedjelja kroz godinu bila prekrasna poveznica dvaju blagdana koja su nas pripremila na nadolazeće korizmeno vrijeme!
Majo Božja Lurdska, moli za nas i čuvaj nas!
Blaženi Alojzije Stepinac, moli za nas!

© 2024 Župa Jalžabet