Čista Srijeda – Pepelnica

Na Čistu Srijedu – Pepelnicu kada crkva ulazi u sveto Korizmeno vrijeme priprave za proslavu najvećeg kršćanskog blagdana Uskrsa ujutro u 10 sati na službu riječi i obred pepeljenja u našu župnu crkvu svete Elizabete Ugarske u Jalžabetu došli su naši najmlađi župljani Dječji vrtić Potočić predvođeni svojim tetama na čelu sa ravnateljicom vrtića gospođom Kristinom Pavličević. Župniku su djeca ispričala čega će se odreći kroz korizmu i koja će dobra djela činiti, a župnik im je približio korizmu te ih ohrabrio da ustraju i uspiju u svojim dobrim nakanama. nakon zajedničke molitve i obreda pepeljenja djeca su se vratila u vrtić. toga dana u našim filijalama kao i u župnoj crkvi bile su mise u 16.00 sati u Jakopovcu u 17.00 sati u Kelemenu te u župnoj crkvi u Jalžabetu u 18.00 sati, na mise se odazvao poprilični broj župljana, a pjevanjem su početak korizme uzveličali i naši pjevači.

© 2024 Župa Jalžabet