Zlatni Pir Velimira Sokola i Marije rođ. Cukor iz Novakovca

U petak 28. prosinca na misi u 18.00 sati Zahvala dragom Bogu za 50 godina braka obnovom bračnih zavjeta u kapeli svete Ane u Novakovcu izrekli su gospodin Velimir Sokol i gospođa Marija rođ. Cukor iz Ludbreške ulice 21 iz Novakovca. Velimir Sokol rođen je 12. 11. 1945 godine u Žigrovcu, župa Sveti Ilija od oca pok. Rudolfa Sokol i majke pok. Terezije rođ. Benko, dok je Marija rođena 19. 1. 1947 godine od oca pok. Valenta Cukor i majke Rozalije rođ. Šamarija u Novakovcu. Velimir i Marija vjenčali su se 30. prosinca 1967 godine u župnoj crkvi sv. Elizabete Ugarske u Jalžabetu. Vjenčao ih je prečasni Stjepan Golubić jalžabetski župnik. Iz njihovog zajedničkog bračnog života rodilo se dvoje djece: sinovi Krunoslav (49 god.) i Damir (46 god.). Krunoslav sa suprugom Anicom ima sina Filipa (24 god.) i kćer Petru (23 god.) a sin Damir sa suprugom Marinom ima sinove Valentina (21 god.) i Matiju (18 god.). U propovijedi je župnik jalžabetski vlč. Josip Vidović najprije pročitao čestitku koju je jubilarcima uputio varaždinski biskup msgr. Josip Mrzljak. Nakon homilije Velimir i Marija obnovili su bračne zavjete. Nakon mise slavlje se nastavilo u Društvenom domu u Novakovcu gdje se sabrala njihova rodbina i prijatelji te uzveličali proslavu našim jubilarcima.

© 2024 Župa Jalžabet