Zlatni jubilej 50 godina braka: Julije Mlinarić i Štefanija rođ. Janković

U nedjelju 7. siječnja na misi u 13.00 sati Zahvalili su dragom Bogu za 50 godina braka obnovom bračnih zavjeta u kapeli svete Ane u Novakovcu gospodin Julije Mlinarić i gospođa Štefanija rođ. Janković iz Ludbreške ulice 16a iz Novakovca. Julije Mlinarić rođen je 7. 1. 1949 godine u Novakovcu od oca pok. Ladislava i majke pok. Ljube rođ. Perec, dok je Štefanija rođena 1. 12. 1950 godine od oca pok. Ivana Janković i majke Julke rođ. Oršić u Novakovcu. Julije i Štefanija vjenčali su se 7. siječnja 1968 godine u župnoj crkvi sv. Elizabete Ugarske u Jalžabetu. Vjenčao ih je prečasni Stjepan Golubić jalžabetski župnik. Iz njihovog zajedničkog bračnog života rodilo se dvoje djece: kćeri Ljiljana (49 god.) i Silvija (37 god.).  Ljiljana sa suprugom Ivicom Mlinarić imaju tri kćeri  Maju, Mirnu i Martinu koja se ove godine udala za Nevena Grulju iz Novakovca i imaju sina Filipa, a Silvija sa suprugom Ivicom Talan ima sina Niko. Misu je predvodio jalžabetski župnik vlč. Josip Vidović koji je na početku homilije pročitao čestitku oca biskupa msgr. Josipa Mrzljaka, biskupa varaždinskog. Nakon propovijedi naši jubilarci su pred župnikom obnovili bračne zavijete, a nakon misnoga slavlja čestitanju su se pridružili i ostali okupljeni gosti i rodbina.

© 2024 Župa Jalžabet