Proštenje sv. Klementa u Kelemenu 2017 godine

Na svetkovinu Isusa Krista Kralja svega stvorenoga u Kelemenu misom u 11.00 sati proslavili smo zaštitnika mjesta Kelemena i titular kapele svetoga Klementa – četvrtog papu nakon svetoga Petra čiji spomen na ovom području seže u davno IX. stoljeće. Predvoditelj ovogodišnjeg Kelemenovoga i propovjednik bio je pater Tomislav Magić isusovac, naš domaći sin svećenik ovogodišnji mladomisnik a trenutno na službi župnog vikara u župi Jordanovac – Zagreb. U svojoj propovijedi potaknuo je brojni puk Božji da poput Klementa pape ide stopama Isusa Krista Kralja, kojega je sljedio do svoje mučeničke smrti. Na kraju mise župnik vlč. Josip Vidović zahvalio se svima na hodočašću i dolasku u Kelemen osobito patru Tomislavu kao i zboru mladih iz Kelemena koji su pjevali na misi, te svima koji su ukrasili crkvu. Na sam dan spomena sv. Klementa u četvrtak misu je predvodio vlč. Vlado Borak župnik u župi sveti Đurđ ludbreški.

© 2024 Župa Jalžabet