Predstavljanje kandidata za Sv. Potvrdu na I. nedjelju Došašća u Jalžabetu 3. XI. 2017 godine

Na prvu nedjelju Adventa ili Došašća svečanom ulaznom procesijom sa svijećama na prvoj misi Zornici 3. prosinca svojoj župnoj zajednici svoju kandidaturu predali su i predstavili su se tridesetero vjeroučenika osmaša kandidata da iduće godine 12. svibnja 2018 godine pristupe sakramentu Svete Potvrde ili sakramentu kršćanske zrelosti. Kandidati su nakon ulazne procesije zajedno izmolili molitvu „Vjeroispovijest Vjere Hrvata katolika“, te su pod misom bili animatori – uvodničari u liturgijska čitanja I. nedjelje Došašća kao i sami čitaći. Nas koncu misnoga slavlja župnik Josip Vidović podijelio je krizmaničkim kandidatima vjeronaučni priručnik „Snagom Vjere“ a na koncu su krizmanički kandidati pozvali su kako svoje roditelje, buduće kumove kao i čitavu župnu zajednicu da se za njih mole i s njima budu radosni sudionici vele slavlja u župi 12. svibnja 2018 godine kada će pristupiti sakramentu Svete Potvrde. Nakon mise uslijedile su „Agape“ ispred crkve i u Pastoralnom Centru kada su krizmanički kandidati i njihovi roditelji župnu zajednicu ponudili kavom, kuhanim vinom, kolačima i pecivom.

© 2024 Župa Jalžabet