Proslava nebeske zaštitnice naše župe sv. Elizabete Ugarske, petak 17. XI. 2017

Kao i svake godine tako je i ove u petak 17. studenog proslavljen svečani dan kako za općinu tako i za župu Jalžabet jer smo proslavili nebesku zaštitnicu – titular župe sv. Elizabete Ugarske. Ranom misom u 8.00 sati koju je predvodio župnik započeli smo samo središnje slavlje župnog titulara. Središnja proslava zbila se u 11.00 sati procesijom od Pastoralnog Centra pa do crkve koju je predvodio vlč. Neven Blažon župnik u župi Uznesenja Blažene Djevice Marije na Nebo u Bednji, uz koncelebraciju 17 svećenika kako našeg Istočnovaraždinskog dekanata na čelu sa dekanom preč. Stjepanom Najmanom tako i sa svećenicima okolnih dekanata i susjednih župa. Vlč. Neven u propovjedi uz životopis svetice, naveo je njezinu vrlinu, pouzdanje u molitvu čak i najtežim trenucima života, te potaknuo puk Božji da slijedi taj njezin primjer u svom životu, te da aktualiziramo nužnost potpunog predanja u Božju Providnost te da poput Elizabete ni mi ne zaboravimo da samo po tjelesnim i duhovnim djelima milosrđa stižemo u nebo gdje nas ona čeka. Na kraju mise župnik se zahvalio svim hodočasnicima kao i svim svećenicima koji su koncelebrirali i ispovijedali. Župnik je na koncu mise načelniku mr. sc. Mirku Magiću, zamjenici načelnika gospođi Petri Grulji Mesarić te svim čelnicima općine i vijećnicima čestitao 24 rođendan Općine Jalžabet.Župnik je pozvao sve okupljene da zastanu na kraju mise kod „štanda“ župnog Caritasa da kupe ponuđene rukotvorine koje su vrijedni volonteri župnog Caritasa napravili, te im se župnik na kraju zahvalio za svaku dobrotu koju čine za ublažavanje bijede ne samo župi nego i u čitavoj biskupiji. Pjevanjem je proštenje uzveličao naš župni zbor sv. Elizabeta na čelu s voditeljicom i orguljašicom gospođom Majom Pernar. Poslije podne u večernjim satima obilježili su se dani općine u Domu kulture u Jalžabetu.

© 2024 Župa Jalžabet