Križni put po župi 03.03.2024.

I ove godine smo organizirali Križni put po našoj župi. Prijedlog kojim ćemo putem se kretati označio je g. Josip Bais iz Imbriovca. Odabrali smo Početnu postaju kod kapele u Kelemenu,a potom smo laganim usponom krenuli prema bregovitom dijelu naše župe.Kratka stanka je bila kod gospodarstva “Crnko”. Sve postaje su čitali naši ovogodišnji Firmanici.Križ su nosili naizmjenično mnogi župljani.Ukupno nas je sudjelovalo 181. U procesiji za križem su se našli gotovo sve generacije,a i dvije mame sa djecom u kolicima. Također i par trudnica je hodalo s nama za križem Kristovim. Put se poslije uspona,kao na vrh Kalvarije polako spuštao prema selu Jakopovcu. Ukupna dužina je bila 4 kilometra i laganim korakom smo svladali put za 2 sata. Zahvaljujemo svima koji su po lijepom danu uzeli dioništvo u ovoj pobožnosti. Zahvala društvu žena Jakopovca i Kaštelanca na okrepi. Nadamo se i ubuduće još većem broju župljana. Župnik Matija.

© 2024 Župa Jalžabet