Zlatni jubilej obitelji Ivana i Marije Bais

U subotu 15. siječnja 2022 godineu kada crkva slavi sv. Pavla Pustinjaka i sv. Anastaziju mučen ili sv. Stošiju i kada naša župa ima godišnje Župno Klanjanje ili Klečanje na misi u 11. 00 sati u Domu Kulture u Jalžabetu PEDESET godina braka proslavili su gospodin Josip Bais i gospođa Marija rođ. Magić iz Imbriovca, kčbr. 5. Oni su se vjenčali 16. siječnja 1972godine u župnoj crkvi sv. Elizabete Ugarske u Jalžabetu, vjenčao ih je sada umirovljeni preč. Ivan Bais. Iz skladnog braka dobili su kćer Dragicu i sina Vladimira, te imaju unuke: Janu, Barbaru, Martina i Bartola. Misu je predvodio preč. Većeslav Magić župnik u župi sv. Josipa u Grubišnom Polju i dekan Grupišnopoljskog dekanata u zajedništvu sa svećenicima Istočnovaraždinskog dekanata. Na početku mise župnik vlč. Josip Vidović pozdravio je naše jubilarce i sve okupljene te pročitao izvod iz Matice vjenčanih o danu vjenčanja naših jubilaraca. Na propovijedi preč. Većeslav Magić naglasio je važnost našeg euharistijskog zajedništva na kojem čuvamo naš Krsni zavjet i našu baštinu i tradiciju te potaknuo naše svečare da i dalje angažirano sudjeluju u radu i životu naše župne zajednice. Nakon propovijedi preč. Većeslav Magić imao je obred Obnove Zavjeta i blagoslov prstena. Na kraju misnog slavlja župnik je pročitao iskrene čestitke koje uputio je i varaždinski biskup mons. Bože Radoš, kao i čestitku ravnatelja Varaždinskog Caritasa mr. Ante Šole, dok je preč. Većeslav Magić uputio čestitke u ime mons. Vjekoslava Huzjaka bjelovarsko – križevačkog biskupa i čestitku mons. Želimira Puljića zadarskog nadbiskupa i predsjednika HBKa. Na kraju svoje čestitke izrazili su i članovi našega Župnog Zbora sv. Elizabeta i članovi našeg župnog Caritasa. Našim jubilarcima želimo dug i od Boga i nadalje blagoslovljen i sretan život da dožive i Šezdesetu obljetnicu braka!

© 2024 Župa Jalžabet