Blagoslov obitelji 2021.

Od 18. veljače prema drevnom običaju i u skladu s preporukama našega biskupa Bože Radoša, župnik će i ove godine u danima koji dolaze u blagoslovu obilaziti obitelji naše župe. Ako je moguće, za taj sveti čin pripremite raspelo, svijeću, Bibliju i blagoslovljenu vodu u prostoriji gdje će se moliti blagoslov. Pri dolasku, nije nužno da blagoslov bude u prostoriji gdje boravite. Bilo bi dobro da to po mogućnosti bude u blizini ulaznih vrata. Ako vam više odgovara, blagoslov možemo moliti i ispred ulaza u vaš dom (terasa, nadstrešnica…). Prilikom blagoslova striktno ćemo slijediti sve epidemiološke mjere. Susret je bez pozdrava rukovanjem, župnik i pratitelj nosit će zaštitne maske, isto tako molimo i sve članovi obitelji da imaju maske. Iz istih razloga, molimo da onaj inače lijepi običaj nuđenja hranom i pićem ove godine izostavimo. Podsjećam da svrha blagoslova nije novčani dar, već zajedništvo u molitvi. Također u pratnji s župnikom ići će i jedan odbornik tj. u filijalama Zvonar (nagradite ih za cjelokupni godišnji rad i trud, te njima ostavite i dar za ministrante). VAŽNO! Ukoliko se neka obitelj nalazi u samoizolaciji, ih ako je netko u strahu od zaraze prilikom samog blagoslova, i misli da je bolje blagoslov odgoditi, ljubazno molimo da nas o tome obavijestite pri ulasku u vaše dvorište. Razumjet ću svaku vašu odluku i uzeti je s iskrenim poštovanjem. Za sve koji ne budu primili blagoslov iz gore navedenih, ili bilo kojih drugih razloga, a to budu željeli učiniti naknadno, neka se slobodno jave u župni ured pa ćemo dogovoriti termin koji svima odgovara. U želji da Božji blagoslob bude u svim našim obiteljima u Kristu Vas pozdravljam!

Vaš župnik vlč. Josip Vidović

Raspored blagoslova obitelji
 • 18. II: Novakovec: Varaždinska, Ludbreška, Vinogradska
 • 19. II: Novakovec: Vinogradska, Novakovšćak Jalžabet: Zaselak, Ludbreška, Plitvička, Zelengaj, Nova, Vinogradska
 • 20. II: Jalžabet: Varaždinska (od doma Bistričak)
 • 21. II: Jalžabet: Trg br. Radića, Kolodvorska, Suhodolska i Plitvička
 • 22. II: Imbriovec
 • 23. II: Leštakovec i Pihovec
 • 24. II: Kaštelanec: Vinogradska, Br. Radića i Vukovićeva
 • 25. II: Kaštelanec: Vukovićeva Jakopovec: Varaždinska (od podvožnjaka)
 • 26. II: Jakopovec: Vinogradska, M. Lončara, Vinogradi
 • 27. II: Kelemen: Varaždinska, Ludbreška
 • 28. II: Kelemen: Vinogradska

Blagoslov obitelji otpočinjem u 9.00 sati i trajat te toga dana do 17.30 sati ili do večernje Svete Mise. Ako nešto ne stignem toga dana nastavljam idućega tamo gdje sam stao. U slučaju sprovoda blagoslov se prekida i nastavlja se nakon sprovoda i sprovodne mise. Tih dana župni ured ne ureduje, za hitne slučajeve nazovite me ili dođite nakon mise.

© 2024 Župa Jalžabet