Apel za pomoć Petrinji i Sisku i pogođenim u potresu!

Dragi župljani!  Svjedoci smo potresa i stradanja ljudi u Sisačkoj biskupiji. Kao župljani župe svete Elizabete Ugarske u Jalžabetu uz župni Caritas i mi se pridružujemo pomoći. Tko želi može u naš pastoralni centar donijeti: namirnice, higijenske potrebštine, odjeća, deke i slično. Sve će biti predano Caritasu Sisačke biskupije. Novčana sredstva putem Hrvatskog Caritasa stradalima na potresom pogođenom području može se uplatiti na:

Hrvatski Caritas, Ksaverska cesta 12a, Zagreb, kod PBZ (Privredna banka Zagreb);

IBAN: HR0523400091100080340, poziv na broj 12-20.

Za uplate iz inozemstva SWIFT/BIC: PBZGHR2X.

Donacijski telefon Hrvatskog Caritasa: 060 9010 (6,25kn, PDV uključen).

Vjerujem da postoje i drugi oblici pomoći pa se svakako javite našim volonterkama i volonterima Caritasa! Iako i sami imamo male štete na sakralnim objektima, to je nemjerljivo s patnjom i razorenjem koje je pogodilo čitavu Sisačku biskupiju! Molimo zagovor naše nebeske zaštitnice kao i zagovor svetog Emigdija da ovoj nevolji bude kraj!

Hvala Vam na spremnosti da pomažemo braći u nevolji!

 

© 2024 Župa Jalžabet