Treća vazmena nedjelja – slavlje u obitelji

Slavlje Treće vazmene nedjelje u zajedništvu obiteljskoga doma ispunjeno je mišlju o Kristovoj prisutnosti na našim životnim putovima i u našim traganjima. Susret dvojice učenika s uskrslim Gospodinom na putu u Emaus može unijeti svjetlo i u naše strahove, rasvijetliti našu zatvorenost u domove, izvesti nas »na put« novoga pouzdanja u Gospodina i okrijepiti nas za radosno svjedočenje njegova imena.

Predložak slavlja satkan je od čitanja biblijskih odlomaka, od molitava i trenutaka šutnje koja omogućuje udubljenje u otajstvo Kristove prisutnosti. Predloženi tekstovi i drugi dijelovi osmišljeni su za molitveno slavlje u trajanju od 35 do 40 minuta.

Predlažemo da netko od roditelja bude predvoditelj (P.) molitve, a svi ostali ukućani (S.) sudjeluju odgovarajući, kako bi se postiglo zajedništvo ispovijedanja vjere. Prikladno je da se na stolu upali svijeća u znak okupljenosti oko Krista, Svjetla života.

Treća vazmena nedjelja – slavlje u obitelji

© 2024 Župa Jalžabet