XIV. Križni put na otvorenom po župi

Na IV. Kroizmenu nedjelju 31. ožujka poslije podne od 13.00 sati otpočeo je naš četrnaesti Križni put na otvorenom po našoj župi Jalžabet i to na relaciji Golo Brdo iznad Jalžabeta – Krč – Pihovec – Kelemen. Okupljanje i početak bio je kod župnoga vinograda gdje se skupilo preko dvjesto pedeset župljana i hodočasnika iz drugih župa, te se krenulo prema Krču i Pihovcu gdje uz postavljene križeve bile su postavljenje i improvizirani križevi postavljeni za tu prigodu. Molio se bolesnički križni put “Idi i Hodaj“čiji je autor naš domaći sin svećenik vlč. Krunoslav Pačalt koji sam već dvije godine nosi križ bolesti i nemoći. Predmolitelji na postajama uz župnika bili su ovogodišnji kandidati za sakramenat Svete Potvrde. tijekom pojedinih postaja župljani su ispisivali i molitvene nakane i preporuke koje je župnik čitao na kraju svake postaje. Kod pojedinih postaja domaćini su priredili i prigodnu okrepu. Završetak Križnog puta ove godine bio je u mjestu Kelemen gdje su vrijedne članice Udruge žena Kelemen priredile završne Agape za sve sudionike Križnog puta. Na kraju župnik se zahvalio svima koji su na bilo koji način pridonjeli ljepoti ovogodišnjeg Križnog puta posebice gosp. Josipu Bais iz Imbriovca koji je glavni organizator i trasator svih dosadašnjih križnih puteva po župi, zatim župnom zboru sv. Elizabeta koji su pjevanjem uzveličali samu pobožnost kao i svim ostalima koji su se na bilo koji način potrudili da Križni put bude izrealiziran. Ovogodišnji Križni put bio je dugačak 5,5 kilometara po prekrasnom vremenu te je trajao puna četri sata. Najmlađi sudionik bila je mala Marija Tomašković koja nema ni godinu dana, a najstarija sudionica bila je naša zborašica Terezija Magić, majka našega preč. Većeslava Magića župnika u Grubišnom Polju. Ove godine bio je i lijepi broj srednjoškolca koji su ovaj prekrasni dan iskoristili na najbolji mogući način. Neka nam svima ova pobožnost bude duhovna snaga za naše svakidašnje životne križeve.

© 2024 Župa Jalžabet