Posjet biskupijskih povjerenika Papinskih misijskih djela župi Jalžabet

U organizaciji Nacionalne uprave Papinskih misijskih djela u Hrvatskoj i Varaždinske biskupije od 11. do 14. ožujka 2019. godine u pastoralnom centru u Ludbregu održava se Godišnja skupština Nacionalnog vijeća Papinskih misijskih djela u Republici Hrvatskoj. Drugoga dana održavanja ovog događaja, sudionici skupštine posjetili su 5 župa naše Varaždinske biskupije, među kojima i našu župu svete Elizabete Ugarske u Jalžabetu. Tako je u 18:00 sati u župnoj crkvi sv. Elizabete Ugarske slavljena sveta misa koju je predvodio don Frano Markić, ravnatelj Papinskih misijskih djela Dubrovačke biskupije koji je osam godina proveo kao misionar u afričkoj Zambiji, na misi je propovijedao vlč. Ivan Novak, ravnatelj Papinskih misijskih djela Bjelovarsko-križevačke biskupije koji je i propovijedao a u svom svećeničkom životu proveo je pet godina u hrvatskoj katoličkoj misiji u Kanadi u Torontu. Uz njih dvojcu predslavitelj je bio još i vlč. Pero Jurčević, ravnatelj Papinskih misijskih djela Gospičko- senjske biskupije. Na početku misnoga slavlja sve ih je pozdravio župnik domaćin vlč. Josip Vidović. Ljepoti misnog slavlja svojim pjevanjem pridonio je župni zbor sveta Elizabeta na čelu s voditeljicom prof. Majom Pernar, a na svetoj misi okupili su se i ovogodišnji kandidati za primanje Svete Potvrde – osmi razred kao i sedmi razred te ostali školski uzrasti. U poticajnoj propovijedi vlč. Ivan Novak  istaknuo je važnost misija u životu svakog kršćanina. Polazeći od molitve Gospodnje koju svakodnevno molimo i u kojoj se Bogu obraćamo kao svome dobrom Ocu, pozvani smo i svim drugim ljudima navijestiti ljubav koju Bog ima za svakog čovjeka i to je najvažnija snaga našim misionarima i misionarkama kada ih molitvom pratimo u njihovom radu. Na kraju svete mise, u ime župne zajednice dragim gostima zahvalio je župnik Josip, istaknuvši duboku povezanost župe Jalžabet s misijama koja je vidljiva u angažmanu župljana u pomaganju misija kroz čitavu godinu osobito s angažiranim članovima župnoga Caritasa.

© 2024 Župa Jalžabet