Predstavljanje kandidata za primanje Svete Potvrde 2019 godine

Na prvu nedjelju Adventa ili Došašća svečanom ulaznom procesijom sa svijećama na prvoj misi Zornici 2. prosinca svojoj župnoj zajednici i svoju kandidaturu predali su i predstavili su se dvadeset i dvoje vjeroučenika osmaša kandidata da iduće godine 25. svibnja 2019 godine pristupe sakramentu Svete Potvrde ili sakramentu kršćanske zrelosti. Kandidati su nakon ulazne procesije zajedno izmolili molitvu „Vjeroispovijest Vjere Hrvata katolika“, te su pod misom bili animatori u liturgijska čitanja I. nedjelje Došašća liturgijske godine C. Nas koncu misnoga slavlja župnik Josip Vidović zahvali se krizmaničkim kandidatima na budnosti i spremnosti dolaska na zornicu, te se zahvalio roditeljima koji su za župnu zajednicu pripremili kolače i peciva a očevi su se pobrinuli za tople napitke, te ujedno i pozvao roditelje, buduće kumove kao i čitavu župnu zajednicu da se za njih mole i s njima budu radosni sudionici vele slavlja u župi 25. svibnja 2019 godine kada će pristupiti sakramentu Svete Potvrde. Nakon mise uslijedile su „Agape“ ispred crkve i u Pastoralnom Centru kada su krizmanički kandidati i njihovi roditelji župnu zajednicu ponudili kavom, kuhanim vinom, kolačima i pecivom.

Ovo su imena naših budućih krizmanika:

 1. Klaudija Besak
 2. Nikolina Cerovečki
 3. Martin Cesarec
 4. Magdalena Cukor
 5. Matija Cvek
 6. Helena Franjčić
 7. Kristina Horvat
 8. Tatjana Magić
 9. Filip Mlinarić
 10. Martin Modrić
 11. Martin Petric
 12. Andrija Sakač
 13. Maja Sakač
 14. Maja Sekačić
 15. Ida Skrovec
 16. David Šest
 17. Lovro Šimunić
 18. Luka Šimunić
 19. Melani Trokter
 20. Patrik Tuđan
 21. Josip Tumpić
 22. Sara Tumpić

© 2024 Župa Jalžabet