Proslava nebeske zaštitnice sv. Elizabete Ugarske 17. studenoga 2018 godine u Jalžabetu

U subotu ove 2018 godine padao je 17. studeni dan kada je za ovozemaljski život davne 1231 godine zaklopila svoje oči za ovaj svijet i pridružila se nebeskoj diki naša nebeska zaštitnica sveta Elizabeta Ugarska. Samo slavlje proštenjarskoga dana otpočeo je vlč. Milan Lončarić svećenik u miru jutarnjom misom u 8.00 sati na koju se odazvao poprilični broj domaćica. Središnje misno slavlje bilo je u 11.00 sati kada je u zajedništvu s jedanaest svećenika istočnovaraždinskog dekanata i okolnih župa misu predvodio vlč. Marko Domiter– tajnik varaždinskoga biskupa. U svojoj propovijedi je vjernicima približio i aktualizirao život i djelo svete Elizabete, pozivajući sve vjernike da slijede primjer njezine svetosti. Na koncu misnoga slavlja dekan istočnovaraždinskog dekanata preč. Stjepan Najman u ime župnika koji je u bolnici zahvalio se svima koji su na bilo koji način pridonijeli ljepoti proslave nebeske zaštitnice župe osobito mještanima Novakovca koji su okitili crkvu te čestitao načelniku gosp. mr. Mirku Magiću kao i predsjedniku općinskog vijeća gosp. dr. Josipu Križaniću dan Općine Jalžabet. Na koncu mise mladomisnik i predvoditelj vlč. Marko Domiter podijelio je svim nazočnima mladomisnički blagoslov.

© 2024 Župa Jalžabet