Vjenčanje: Huzjak – Lončar

U subotu 21. srpnja 2018 godine kada se crkva spominje sv. Lovre Brindiškoga i  uoči XVI. Nedjelje kroz crkvenu godinu misom u 17.00 sati koju je predvodio kao i obrede vjenčanja msgr. Vjekoslav Huzjak bjelovarsko – križevački biskup u zajedništvo bračnog i obiteljskog života po sakramentu ženidbe ušli su Josip Huzjak mladenac sin Josipa Huzjaka i Ivanke rođ. Križanić iz Varaždinske ulice 55 iz Jalžabeta, naša župa i Marina Lončar mladenka kći Damira Lončara i Jasminke rođ. Vlahović iz Vinogradske ulice 16 iz Kelemena, naša župa. Kumovi na vjenčanju bili su Nikola Filipašić iz Leštakovca, naša župa i Helena Premec iz Sesveta Ludbreških, župa Sveti Đurđ. Biskup Vjekoslav u svojoj homiliji svom nećaku Josipu i Marini zaželio da svoj zajednički bračni i obiteljski život grade na temelju svetoga pisma i evanđelja kako bi njihovo sakramentalno zajedništvo moglo odoljeti svim nasrtajima ovoga svijeta te živeći evanđeosko zajedništvo budu spremni biti pravi Kristovi svjedoci kako svojoj obitelji, sutra svome potomstvu – djeci tako i svojoj župnoj zajednici i svima koji će ulaziti u njihov život. Biskup je na kraju misnog i ženidbenog slavlja čestitao mladencima, njihovim roditeljima, kumovima, rodbini i svim uzvanicima. Uz biskupa Vjekoslava na vjenčanju je bio i preč. Josip Stipančević ekonom bjelovarsko – križevačke biskupije, rektor katedrale i najbliži suradnik biskupa Vjekoslava te domaći župnik vlč. Josip Vidović kao i bogoslov Mislav Mikac.  Mladencima kao i njihovim obiteljima iskrene čestitke!

© 2024 Župa Jalžabet