Zlatni Pir: 50 godina braka Klaudio Dubs i Katarina rođ. Mesarić

U petak 10. kolovoza na blagdan svetoga Lovre đakona i mučenika na misi u 17.00 sati Zahvalili su dragom Bogu za 50 godina braka obnovom bračnih zavjeta u kapeli svetog Jakova u Jakopovcu gospodin Klaudio Dubs i gospođa Katarina rođ. Mesarić iz Vinogradske ulice 28 iz Jakopovca. Klaudio Dubs  rođen je 28. 3. 1940 godine u Rijeci od oca pok. Karla Dubs i majke pok. Marije rođ. Romar, dok je Katarina rođena 25. 10. 1945 godine u Jakopovcu od oca pok. Franje Mesarić i majke pok. Lujzike rođ. Pokos. Klaudio i Katarina vjenčali su se 10. kolovoza 1968 godine u župnoj crkvi sv. Martina biskupa u Varaždinskim Toplicama. Vjenčao ih je prečasni Josip Dumić Toplički župnik. Kumovi na vjenčanju bili su Antun Kovačić i Arger Dubs. Iz njihovog zajedničkog bračnog života rodilo se dvoje djece kćeri Martina i Lujza. Martina ima muža Massima, a Lujza muža Paula te dvoje djece Gianluca i Damiele. Misu je predvodio jalžabetski župnik vlč. Josip Vidović. Nakon propovijedi naši jubilarci su pred župnikom obnovili bračne zavijete, nakon misnoga slavlja čestitanju su se pridružili i ostali okupljeni gosti i rodbina.

© 2024 Župa Jalžabet