Proslava stote obljetnice od podignuća kapele Srca Isusova u Imbriovcu

U nedjelju 7.studenoga procesijom kroz selo Imbriovec Jalžabetski u župi sv. Elizabete Ugarske – Jalžabet proslavljena je stota godišnjica od izgradnje kapele Srca Isusova koja je podignuta 28. svibnja 1921 godine po želji žitelja mještana i kao zavjet Fabijana Pavličevića koji se vratio živ iz I. svjetskog rata. Misu u 11.00 sati na otvorenom pred kapelom predvodio je biskup u miru mons. Josip Mrzljak budući da je bjelovarsko – križevački biskup mons. Vjekoslav Huzjak završio u samoizolaciji. U procesiji su sudjelovali mještani Imbriovca i župljani župe uz sudjelovanje članova svih DVDa iz Općine i KUDa Elizabeta, ministranata svećenika, načelnika Općine gosp. Rajka Solara i Predsjednika Općinskog Vijeća gosp. Sinišu Srečeka i hodočasnika. Biskup Josip Mrzljak u propovijedi je vjernicima približio prolaznost ovoga vremena i aktualizirao nedjeljno evanđelje pritom uspoređujući siromašnu udovicu iz evanđelja s tadašnjim naraštajem koji se unatoč svim nevoljama Zavjetovao i izvršio zavjet dajući sav svoj žitak baš poput udovice da bi sama kapela svima pokazala kamo to mi kao vjernici i putnici idemo, a idemo prema nebu zato se i postavio ovaj tornjić na kapeli da ovaj križ na vrhu zaustavi naše poglede od suvišnog te nas uputi kamo to moramo upućivati svoje poglede te zvono koje zvoni da čujemo poziv na molitvu na zajedništvo kako s Bogom tako i međusobno. Zato je lijepo slaviti jubilej jer nas on povezuje i spaja i jer želimo onu baštinu koju smo primili kao Zavjet sačuvati i za buduće naraštaje. Na kraju mise župnik vlč. Josip Vidović uputio je zahvalu biskupu Josipu Mrzljaku na dolasku, zatim fra Goranu Malenici gvardijanu samostana sv. Ivana Krstitelja u Varaždinu na vođenju Trodnevne duhovne priprave kao i fra Branku Kosecu i vlč. Tomislavu Antekoloviću, vlč. Mislavu Mikacu domaćem sinu svećeniku koji je priredio prigodnu brošuru o kapeli u Imbriovcu mještanima donatorima koji su prionuli poslu te ofarbali i obnovili kapelu kao i elektrificirali zvono na kapeli. Župnom zboru sv. Elizabeta kao i svim društvima osobito Klubu žena Imbriovec, Općini i načelniku. Nakon mise Općina i Klub žena Imbriovec za goste i uzvanike priredili su ručak za goste i uzvanike prigodom čega je župnik i biskup podijelio prigodne Zahvalnice zaslužnim pojedincima i obiteljima za doprinos pri obnovi kapele.

© 2024 Župa Jalžabet