Veliki tjedan i proslava Uskrsa 2021 god.

Dragi župljani!
U ovo pandemijsko doba ušli smo u Veliki ili Sveti tjedan koji će za razliku od prošle godine biti u zajedničkim slavljima ali skromno sve prema uputama Kongregacije za bogoštovlje i disciplinu sakramenata u vremenu Covid-19. Zato Vas molim da se držite svih preporuka osobito držanje razmaka i svega što nam nalaže i civilni stožer. Svi obredi Svetog Trodnevlja biti će u Domu Kulture u Jalžabetu.
Na Veliki Četvrtak neće biti obreda Pranja nogu a Getsemanska Ura i prijenos Svetih Otajstava biti će u Pastoralnom Centru. Na Veliki Petak prije podne u Pastoralnom Centru Pobožnost Križnog puta a u obredima poslije podne neće biti ljubljenje Križa. Na Veliku subotu Božji grob moći ćete ga pohoditi u Domu kulture od 8.00 sati do Obreda Vazmenog bdijenja u 20.00 sati i neće biti počasne straže naših Vatrogasaca i Lovaca, a obredi u svetoj vazmenoj noći biti u skladu s preporukama Kongregacije! U želji da nam ova Sveta vremena budu utjeha i okrepa na životnom putu pozivam Vas na svete obrede! Radujmo se u Kristu i zahvaljujmo te prenosimo uskrsno svjetlo i nadu svima s kojima se susrećemo.

© 2024 Župa Jalžabet