Proslava nebeske zaštitnice svete Elizabete Ugarske 2020 godine

U Jalžabetu u Istočnovaraždinskom dekanatu i jedinoj župi u našoj domovini Hrvatskoj kojoj je posvećena župa proslavljena je nebeska zaštitnica župe Jalžabet, sv. Elizabeta Ugarska. Svečano misno slavlje u utorak 17. studenoga 2020 godine bez prisutnosti svećenika Istočnovaraždinskog dekanata i okolnih župa zbog pandemije Covid19 i odredbe biskupskog ordinarijata kao i HZJZ i Civilnog stožera varaždinske županije samo u prisutnosti župnika i ograničenog broja vjernika misu u 11.00 sati predvodio je vlč. Ivica Puškadija, župnik župe sv. Majke Terezije u Starigradu – Koprivnica. U propovijedi je, vlč. Ivica aktualizirao životopis svetice koja već blizu 8 stoljeća nadahnuje ne samo katolički puk nego sve koji kreću na put dobročinstva i pomaganja bližnjih. Njezin život je približio osobito aktualnosti sakramentalnog života mladih bračnih parova i obveza mladih obitelji kao što je to uspjela i Elizabeta unatoč nevoljama u svom vremenu, i zato nam je Ona jasan putokaz! Na kraju mise domaći župnik vlč. Josip Vidović čestitao je Dan Općine načelniku mr. Mirku Magiću, donačelnici Petri Mesarić i svim općinskim vijećnicima, kao i svim župljanima. Jutarnju i večernju misu isti dan je predvodio župnik Vidović.
Za proslavu župnog blagdana župna zajednica pripremala se trodnevnicom koja je zbog ovih pandemijskih mjera bila skromna i predvodio ju je domaći župnik sva tri dana uz animiranje župnog crkvenog zbora sv. Elizabeta na čelu s voditeljicom gosp. Majom Pernar. Uz svako misno slavlje molile su se litanije u Čast sv. Elizabeti uz posvetnu molitvu za župu i čitav svijet!

© 2024 Župa Jalžabet