Molitveno slavlje Velikog četvrtka u obitelji

Bogoslužje Vazmenoga trodnevlja započinje Misom Večere Gospodnje. Uskraćeni za ljepotu toga jedinstvenoga zajedničkoga slavlja, kršćanska se obitelj okuplja na molitvu u kojoj se spominje: dara euharistije, dara ljubavi iskazane u činu Isusova pranja nogu apostolima, dara svećeničke službe u Crkvi, dara zajedništva s Isusom u molitvi u Getsemanskome vrtu. Svi ti »trenutci« rasvijetljeni su Isusovom ljubavlju prema ljudima i njegovim predanjem u volju Očevu, predanjem koje vodi do muke i smrti, u kojoj je prinio sebe radi našega otkupljenja.

Priliči da večerašnje slavlje bude oblikovano u okupljenosti oko obiteljskoga stola, budeći u članovima obitelji osjećaje zajedništva Crkve, okupljene oko Gospodnjega oltara. Na stolu neka bude upaljena svijeća.

Molitveno slavlje Velikog četvrtka u obitelji

Izvor: HILP