Godišnje župno Klanjanje – Klečanje

U srijedu na spomendan sv. Pavla Pustinjaka i sv. Anastazije tj. Stošije proslavili smo godišnje župno klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom – Klečanje. Euharistijski dan započeli smo misom poldanicom u 11.00 sati koja je ujedno bila i središnja proslava same župne svetkovine. Misu u 11.00 sati u zajedništvu svećenika Istoćnovaraždinskog dekanata i ludbreškog dekanata predvodio je mons. Antun Perčić generalni vikar varaždinske biskupije. On je u propovijedi naglasio da otajstvo Božića najjasnije se odražava u kršćanskom životu u slavlju Euharistije jer tu je najjasnije vidljiv Isus – Emanuel „S nama Bog“. Te je okupljenu župnu zajednicu pozvao da bude trajno vezana na Euharistiju. Na kraju mise župnik se zahvalio predvoditelju slavlja mons. Antunu Perčiću kao i dekanu našega dekanata preč. Stjepanu Najmanu i susjednom dekanu Varaždinsko topličkog dekanata preč. Stjepanu Mostečaku kao i svim prisutnim svećenicima. Navečer od 16.00 sati vlč. Vidović predvodio je završetak zajedničkog klanjanja a misu u 17.00 sati predvodio je vlč. mr. sc. Karlo Šimek profesor na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u zajedništvu s domaćim župnikom. Na svim misama pjevao je naš mješoviti pjevački zbor sv. Elizabeta iz Jalžabeta.

© 2024 Župa Jalžabet