Prvi dan Trodnevnice u Jalžabetu 14. XI. 2017

U utorak na blagdan prvog kanoniziranog hrvatskog sveca sv. Nikole Tavilića 14. studenog misom u 11.00 sati započeli smo trodnevnu duhovnu pripravu za proslavu nebeske zaštitnice svete Elizabete Ugarske. Toga prvog dana Trodnevnice ujedno smo proslavili i Dan Župnog Caritasa i Dan starijih i nemoćnih župljana. Misu prvoga dana predvodio je fra Gordan Propadalo iz franjevačkog samostana svetoga Ivana Krstitelja u Varaždinu u koncelebraciji sa domaćim župnikom. Prije mise bila je prilika za Svetu Ispovijed, a pod misom fra Gordan i vlč. Josip podijelili su nakon homilije sakramenat Bolesničkog Pomazanja starijima i nemoćnima. U propovijedi je fra Gordan povezao živote svete Elizabete i svetoga Nikole Tavilića te kako su oboje svako na svoj način zavrijedili svetost nasljedujući Krista do kraja svoga života strpljivo noseći svoje križeve. Osobito je sabran narod fra Gordan pozvao da štuju sv. Nikolu Tavilića našega Hrvata, prvoga kanoniziranoga sveca. Nakon mise druženje naših volontera i starijih župljana nastavljeno je u Pastoralnom centru prigodnim domjenkom i okrepom uz duhovne pjesme i starinske napjeve.

© 2024 Župa Jalžabet