Ministranti na susretu u Ludbregu 2024.

Više od 300 ministranata i vjeroučenika s područja Varaždinske biskupije sudjelovalo je i ove godine, na Sveti četvrtak 29. kolovoza 2024. na tradicionalnom hodočašću u Svetište Predragocjene Krvi Kristove u sklopu Dana ludbreške Svete nedjelje. Program je počeo u 9 sati na prostoru zavjetne kapele Predragocjene Krvi Kristove gdje je predstojnik Ureda za pastoral duhovnih zvanja i ministranata Varaždinske biskupije preč. Ivica Cujzek pozdravio okupljene te predvodio uvodnu molitvu. U pozdravnom govoru izrazio je želju da ministranti i vjeroučenici u ovom hodočašću osjete ljepotu blizine oltara i ljepotu zajedništva.Nakon radionica ministranti i vjeroučenici imali su priliku pristupiti sakramentu pomirenja. Misi koja je uslijedila pridružili su se i drugi hodočasnici, među kojima i članovi ludbreške udruge „Sunce“.Euharistijsko slavlje u zajedništvu 25 svećenika koji su došli na hodočašće sa svojim ministrantima predslavio je župnik Župe sv. Jelene u Šenkovcu preč. Antun Štefan. U homiliji je nastojao ohrabriti ministrante i vjeroučenike da ustrajno i marljivo rade na ostvarenju svojih ciljeva. Kroz metaforu sporta, spominjuću rođenu Ludbrežanku Saru Kolak i njezin ustrajan rad i uspjeh u bacanju koplja, poručio je mladima da trebaju imati cilj, raditi i boriti se pa će pobijediti. „Znate kad ćete pobijediti? S malo sreće, a mi kršćani sreću nazivamo Božjim blagoslovom. Uz blagoslov Božji ako se trudite, trenirate, radite i date sve od sebe osvojit ćete prvenstvo, bit ćete najbolji. Sara je uspjela, zašto ne bi i ti uspio u svojem životu“, poručio je.Na kraju mise preč. Cujzek još je jednom zahvalio svima koji su se odazvali hodočašću – ministrantima i vjeroučenicima, njihovim župnicima, domaćinima župnicima vlč. Kristijanu Stojku i vlč. Petru Mlakaru i njihovim župnim suradnicima. Napose je istaknuo i zahvalio animatorima Varaždinske biskupije.