HODOČAŠĆE NAŠE ŽUPE NA TRSAT 10.08.2024.

Krenuli smo jednim autobusom sa 37 hodočasnika put Trsata u 3,45 minuta. Na putu je bilo mnogo poteškoća što se prometa tiče,ali stigli smo na vrijeme. Križni put je bio u 9,00,a u 10,00 sveta misa. Hopdočastile su župe iz Jalžabeta,Donje Stubice i Kamenice. Pješice su došli hodočasnici iz Grobnika. Svetu misu je predvodio naš župnik koji je na početku rekao:” Braćo i sestre,dodirnitre svoja koljena i u mislima se sjetite koliko puta ste pali na koljena i plakali. Prva osoba koju ste zvali u pomoć je bila MAMA. Ona je pritrčala tješila nas i zavila naše rane. Danas postoje mnogi duhovni padovi a to su naši grijesi. Zamolimo Majku Božju neka nam bude u pomoći i zavije sve naše tjelesne boli a preko svoga Sina neka nam isprosi oproštenje svih naših grijeha:”
Kod svete mise pjevao je zbor iz Grobnika. Poslije svete mise krenuli smo put Njivica na Krku i osvježili se u plavopme moru. Povratak je bio u 18,00,a doma smo stigli u 23,00 Svima hodočasnicima Zahvaljujem na točnosti i savjesnosti.

Matija Vonić,župnik