Krštenje: Ruta Cesarec

Varaždinski biskup mons. Bože Radoš krstio je u subotu 19. veljače u 17.00 sati za vrijeme svete mise u župnoj crkvi sv. Elizabete Ugarske u Jalžabetu Rutu Cesarec, šesto dijete u obitelji Krunoslava Cesarec i Valentine, rođ. Magić iz Suhodolske ulice br. 26 iz Jalžabeta. Suslavili su domaći župnik vlč. Josip Vidović i vlč. Marko Domiter, biskupov tajnik. Na početku misnoga slavlja sve okupljene pozdravio je župnik Vidović koji je biskupu predstavio ukratko obitelj Cesarec, te izrazio radost da se biskup odazvao njegovu pozivu da krsti šesto dijete u obitelji Cesarec. U homiliji biskup Bože je naglasio važnost obitelji u današnjem vremenu, osobito kroz ovo sveto korizmeno vrijeme koje smo započeli u srijedu. Obratiti se i vjerovati evanđelju, a o tome nam je progovorilo i današnje evanđelje koje govori o pozivu upućenom Mateju. Božja riječ nas obnavlja i mijenja se, može promijeniti naš put i smjer samog života kao što ga je promijenio i carinik Levi kasnije apostol Matej. Matej je dopustio da ga Isus promjeni. Matej u starom životu prije nego ga Isus pogleda bio je odbačen od ljudi dok Isusov pogled u grešniku Mateju vidi čovjeka. To je Isusov pogled, ne gleda čovjeka po grijehu. Božja riječ je ona koja spašava i daje smisao života. Onaj tko je ispunjen Božjom riječju može širiti radost života. Biskup je naglasio da je milosni trenutak da u ovom svetištu imamo jednu obitelj a svaka obitelj mora biti svetište koje Gospodin ispunja svojom Riječju i životom kao što to svjedoči i obitelj Cesarec koja tu radost Božje riječi preljeva na svoju djecu kojoj su podarili živote te danas radost života vječnoga iz vode i Duha Svetoga po vjer i slušanju Božje riječi zajedno sa kumom daruje i maloj Ruti. Na kraju biskup je udijelio prigodne poklone novokrštenici Ruti i njezinoj obitelji. Judita ima brata Karla (21 g.) i Lovru (17 g.), te sestre Doru (14 g.), Paulu (11 g.) i Juditu (4,5 god.). Kum na krštenju bio je Stanko Mraz iz Jalžabeta koji je ujedno i kum ostaloj djeci u obitelji Cesarec. Misno slavlje pjevanjem je uzveličao župni zbor sv. Elizabete iz Jalžabeta.

© 2024 Župa Jalžabet