Krštenje u svetoj vazmenoj noći: Josip Bedeković

Vazmenim bdijenjem na Veliku subotu, 20. travnja, na koncu dana tišine i molitveklanjanja Božjem grobu kojega su u župnoj crkvi čuvali Vatrogasci i lovci otpočeli smo vazmeno bdijenje u 20.00 sati te je započela proslava svetkovine Uskrsnuća Gospodnjega – Uskrsa ili Vazma koji je svoju potpunost imao i u krštenju maloga Josipa Bedeković. Josip je sin Danijela Bedeković i Kristine rođ. Špoljarić iz Vukovićeve ulice 42 iz Kaštelanca. Roditelji su sami izrazili želju da krštenje bude u svetoj noć kao što je i prije pet godina bilo krštenje njihovog četvrtog djeteta male Antonie. Uz Josipa kao najmlađeg člana obitelji tu su još: najstariji Jakov (12 godina) koji je na obredima i ministrirao, zatim Andrija (11 godina), Lovro (8 godina) te Antonia (6 godina). Kumovi na krštenju bili su bračni par Budimir Žugec i Andreja rođ. Plantak iz župe sv. Antuna Padovanskog iz Novog Marofa koji su roditelji troje djece: kćeri Martine ( 13 god.) te sinova Petra (8 god.) i Pavela (6 god.). Roditeljima, kumovima i njihovim obiteljima iskrene čestitke!

Biskupova čestitka:

Poštovani

Danijel i Kristina Bedeković

Vukovićeva 42 Kaštelanec 42203 Jalžabet

 

Poštovani Danijele i Kristina!

Primio sam vijest od Vašega župnika Josipa Vidovića da Vas je Gospodin blagoslovio darom petog djeteta – maloga Josipa. Pridružujem se Vašoj radosti i iskreno Vam čestitam! Neka dobri Bog čuva Vas i Vašu obitelj da ona živi u ozračju ljubavi i mira, poštivanja i nesebičnog darivanja. Vaš će Josip u uskrsnoj noći po krštenju postati članom velike Božje obitelji – Crkve. On će se krstiti zahvaljujući Vašoj vjeri. Kao što ćete ga učiti hodanju, govorenju i lijepom ponašanju, ne zaboravite ga odgajati u vjeri – voditi na svetu misu, učiti moliti i moliti s njime, govoriti mu o Bogu, Kristu i Crkvi. Budite mu primjer u svemu, a tako i u vjeri. Neka Gospodin blagoslovi Vas i Vašu djecu: Jakova, Andriju, Lovru, Antoniju i najmlađeg Josipa.

Iskreno Vas pozdravljam!

+ Josip Mrzljak varaždinski biskup

© 2024 Župa Jalžabet