Zlatni pir: Stjepan i Milka Vugrinec

U subotu 21. listopada na misi u 18.00 sati Zahvala dragom Bogu za 50 godina braka obnovom bračnih zavjeta izrekli su gospodin Stjepan Vugrinec i gospođa Milka rođ. Vručina iz Leštakovca kčbr. 3. Stjepan Vugrinec rođen je 22. 10. 1945 godine u Leštakovcu od oca pok. Antuna i majke pok. Ljube rođ. Pavliček, dok je Milka rođena 17. 10. 1948 godine od oca pok. Martina i majke Katarine rođ. Bendelja u Medarasevcu (župa Martijanec.) Stjepan i Milka vjenčali su se 22. listopada 1967 godine u župnoj crkvi sv. Martina biskupa u Martijancu. Vjenčao ih je vlč. Leonardo Žunić tadašnji martijanski župnik. Iz njihovog zajedničkog bračnog života rodilo se troje djece: kćer Snježana (49 god.), sin Ivica (48 god.) i kćer Valentina (37 god.). Kći Snježana rodila je blizance pok Mihaela (umro nekoliko dana nakon poroda – kršten u bolnici u Čakovcu) te David (17 god.). Ivica inače ratni vojni invalid iz braka sa Snježanom rođ. Vugrinec ima sinove Matiju (21 god.) i Luku (19 god.) i kćer Magdalenu (12 god.) Kćer Valentina još se nije udala. U propovijedi je župnik jalžabetski vlč. Josip Vidović najprije pročitao čestitku koju je jubilarcima uputio varaždinski biskup msgr. Josip Mrzljak. Nakon homilije Stjepan i Milka obnovili su bračne zavjete te blagoslovili prstenje koje su predali jedan drugome. Misu je svojim pjevanjem uzveličao župni zbor sv. Elizabete iz Jalžabeta, te je svečarima na kraju svete mise otpjevao pjesmu zahvalnicu: „Hvala ti Bože za ovaj dan“. Našim svečarima kao i njihovim obiteljima iskrene čestitke!

© 2024 Župa Jalžabet